LMM haalt lasersnijden in eigen huis met fiberlaser

Foto van: De redactie
Geschreven door De redactie

Lasbedrijf Meulepas Mortel (LMM) uit De Mortel heeft geïnvesteerd in een Accurl MasterLINE 3015 fiberlaser. Met de machine brengt het familiebedrijf het lasersnijden van plaatdelen onder in de eigen productie. Daarmee wil LMM sneller kunnen inspelen op maatwerkopdrachten, prototypes en enkelstuks.

Foto: Tuwi

LMM produceert uiteenlopende maatwerkproducten, waaronder onderdelen voor landbouwmachines, aangepaste brandstoftanks, constructies en prototypes. Veel opdrachten starten vanuit een tekening, idee of praktische vraag van een klant, waarna het bedrijf deze uitwerkt tot een eindproduct.

Tot voor kort besteedde LMM het lasersnijden van plaatmateriaal uit. Volgens het bedrijf leidde dat vooral bij enkelstuks en prototypewerk tot extra doorlooptijd. Door het snijwerk zelf uit te voeren, kunnen onderdelen direct worden doorgezet naar vervolgprocessen zoals kanten, lassen en montage.

Met de investering krijgt het bedrijf meer controle over planning en doorlooptijden binnen de eigen werkplaats.

Fiberlaser voor kleine series en prototypes

De nieuwe Accurl MasterLINE 3015 is uitgerust met een 6 kW fiberlaserbron. De machine beschikt onder meer over een in hoogte verstelbare wisseltafel en een besturingssysteem voor het snijproces.

Volgens LMM sluit de machine aan bij de aard van het werk in de werkplaats, waar veel verschillende producten in kleine aantallen worden geproduceerd. De fiberlaser wordt ingezet voor het snijden van plaatdelen voor zowel prototypes als seriematig maatwerk.

Foto: Tuwi

Kennismaking op TechniShow

De levering verliep via machineleverancier Tuwi, waarmee LMM al sinds 2011 samenwerkt. Tijdens de TechniShow in 2024 maakte het bedrijf kennis met de Accurl MasterLINE.

Voorafgaand aan de investering kreeg LMM de mogelijkheid om de machine te bekijken en te testen. Daarbij beoordeelde het bedrijf onder meer de bediening, constructie en snijkwaliteit op passendheid bij de werkzaamheden. Inmiddels is de fiberlaser geïnstalleerd en opgenomen in de dagelijkse productie.

Geef een reactie

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *