CLT Metal Service uit Horst breidt zijn machinepark uit met de HSG TL730-buizenlaser, de grootste buizenlaser van Nederland. De machine heeft een aan- en afvoerlengte van 16 meter, een snijcapaciteit tot 715 millimeter diameter en kan materiaal tot 30 mm verwerken.

Eerder deze maand is een buizenlaser van het Chinese merk HSG bij CLT Metal Service in Horst geplaatst. De machine, die op dit moment wordt geïnstalleerd, heeft een aan- en afvoerlengte van 16 meter en kan buizen tot 715 millimeter snijden. Daarmee is het volgens CLT en machineleverancier Landré, dealer van HSG in de Benelux, de grootste buizenlaser van Nederland.
Expertise in complex en groot buislaserwerk
Groot buislaserwerk is geen nieuw terrein voor CLT. ‘Al sinds 2009 beschikken we over een buizenlaser met een aanvoerlengte van 14 meter en een snijcapaciteit tot 610 mm diameter. Deze machine behoorde lange tijd tot de grootste van Nederland’, vertelt Niek Christiaens, mede-directeur van CLT.
CLT Metal Service is een gespecialiseerde toeleverancier voor de metaalindustrie, met klanten in sectoren als offshore, landbouwtechniek, voedingsmiddelenindustrie, machinebouw en infrastructuur. Het bedrijf snijdt onderdelen in verschillende materialen: buizen, kokers en platen op maat.
De HSG TL730 komt in de plaats van de vorige buizenlaser, die aan vervanging toe was. ‘Hiermee willen wij onze positie als specialist in grote en complexe buislaseronderdelen verankeren’, vertelt Christiaens.
Twee keer naar China geweest
In het beslissingstraject was de keuze beperkt. ‘Er zijn geen westerse merken die een dergelijke grote machine aanbieden’, aldus Christiaens, die uiteindelijk bij HSG belandde. Voor de selectie en afname van de TL730 reisde hij meerdere keren naar China. ‘In december zijn we een laatste keer bij de fabriek geweest voor de officiële afname. Toen was de machine volledig operationeel opgebouwd en konden we tests snijden’, vertelt de ondernemer, die enthousiast is over de prestaties. ‘Het is geen doorsnee machine. De kwaliteit en nauwkeurigheid zijn indrukwekkend.’
Naast de TL730 staat ook de installatie van de HSG TX3R op de planning. Deze machine heeft een aan- en afvoerlengte van 12 meter en verwerkt buizen en profielen tot Ø350 mm. Hiermee krijgt CLT een doordacht en volledig buislaserprogramma: van 12 mm tot 715 mm diameter. ‘Daarmee kunnen we klanten bedienen met het volledige spectrum van buislaserwerk’, zo zegt Christiaens.
Tweede generatie zet in op digitalisering en groei
CLT Metal Service werd 30 jaar geleden opgericht door Jo Christiaens. Drie jaar geleden namen zijn zonen Niek en Koen het bedrijf over. Sindsdien is fors geïnvesteerd in zowel technologie als processen. Het traject van offerte tot productie is vergaand geautomatiseerd en ook op de werkvloer is digitalisering doorgevoerd.












