NEN-EN 717-2 beschrijft een procedure voor bepaling van de versnelde formaldehyde-afgifte met gebruik van gasanalyse. De methode is bruikbaar voor houtachtige plaatmaterialen, vloerbedekking, schuimen en folies en producten van gelamineerd hout.
Bij de herziening van beide normen zijn zowel de detectielimieten verbeterd als de reproduceerbaarheid van de methoden bij platen met een laag formaldehydegehalte. In de Europese normcommissie CEN/TC 351 wordt gewerkt aan horizontale bepalingsmethoden voor de emissie van onder andere formaldehyde. Bij de validatie daarvan wordt de correlatie met deze 'verticale' methoden meegenomen.
Belanghebbenden kunnen tot 3 maart 2012 commentaar indienen op de normontwerpen. Commentaarformulieren zijn op te vragen bij Inge van Schie, telefoon (015) 2 690 165 of e-mail.
Er zijn nog geen reacties op dit artikel.
Meld u dan aan voor de gratis nieuwsbrief!
En ontvang wekelijks het laatste vraag en aanbod nieuws in uw mailbox.
Breng uw product en/of dienst onder de aandacht op vraagenaanbod.nl of in de handelskrant!
kijk hier voor meer informatie