Bij cryogeen vermalen worden materialen zeer koud vermalen door toevoeging van vloeibare stikstof. Dankzij deze technologie, die zeer geschikt is voor de chemie, de farmacie en de voedingsmiddelenindustrie, kan niet alleen ultrafijn vermalen worden, maar ook met een hogere snelheid.
Materialen - zoals thermoplastische elastomeren - die door hun specifieke eigenschappen of samenstelling moeilijker vermalen kunnen worden, kunnen met deze machine tot veel kleinere deeltjes vermalen worden dan met conventionele apparatuur.
De machine kan malen tot deeltjes tussen de 45 en 240 micron en in sommige gevallen zelfs tot 10 micron. Dankzij de eenvoudig te verstellen maalopening kan de deeltjesgrootte variëren van grof tot ultrafijn. Door het toevoegen van vloeibare stikstof wordt warmte uit het maalproces verwijderd. Daardoor wordt de kwaliteit van het gemalen product beter, omdat er geen of slechts minimale hitteschade veroorzaakt wordt. Door de materialen tot lage temperaturen te bevriezen, ‘breekt' het materiaal waardoor de deeltjesgrootte ook veel uniformer is.
De pilotfabriek in het Duitse Bobingen in de buurt van München is slechts één van de voorbeelden van de ontwikkeling van cryogene technologie door Air Products. De technologie wordt bijvoorbeeld ook toegepast in de metaalindustrie voor het koud walsen van metaal en in de voedingsmiddelenindustrie voor het vriezen van voedingsmiddelen.
Er zijn nog geen reacties op dit artikel.
Meld u dan aan voor de gratis nieuwsbrief!
En ontvang wekelijks het laatste vraag en aanbod nieuws in uw mailbox.
Breng uw product en/of dienst onder de aandacht op vraagenaanbod.nl of in de handelskrant!
kijk hier voor meer informatie