Zoeken
verfijnd zoeken marktplaats
 
 

Hilversum beschikt medio 2011 over open glasvezelnetwerk


Hilversum, 7 juni 2010
Auteur:
Evert Bruinekool
Hilversum zal, als één van de eerste grote steden, medio 2011 beschikken over een open glasvezelnetwerk. Medewerkers van Glashart, het bedrijf dat het glasvezelnetwerk aanlegt, zijn deze zomer druk bezig met de werkzaamheden.
Inmiddels zijn door Glashart circa veertig gemeenten in Nederland aangesloten op het open glasvezelnetwerk. Omdat het netwerk een symmetrische verbinding is waarmee men razendsnel data kan up- en downloaden, biedt dit grote voordelen voor zzp'ers en thuiswerkers. Naast de symmetrische verbinding is de enorme snelheid een groot voordeel van het glasvezelnetwerk. Via glasvezel wordt informatie verspreid met de hoogste snelheid die mogelijk is: de snelheid van het licht. ‘Wij leggen een open netwerk aan waarvan iedere provider gebruik kan maken. Wij geloven niet in een gesloten netwerk', zegt Gaby ter Keurs, wholesale manager van Glashart. Het reeds bestaande gesloten netwerk van XMS in Hilversum is inmiddels geïntegreerd in het nieuwe netwerk.

 

Bottleneck

De snelheid die het glasvezelnetwerk biedt is, voorlopig, 100 tot 200 MB. Ten opzichte van bestaande koperen kabelnetwerken is de snelheid van de huidige modems veel hoger. Bottleneck van het systeem is op dit moment nog de prijs van de randapparatuur. Voor grotere snelheden dan de eerder genoemde 100 tot 200 MB liggen de prijzen van de modems onevenredig veel hoger. Naarmate meer gebruik wordt gemaakt van de apparatuur, en de productie daarvan toeneemt, zullen ongetwijfeld prijsverlagingen worden doorgevoerd. Ter Keurs voorspelt dat bestaande telefoon- en kabelnetwerken binnenkort het huidige dataverkeer niet meer zullen aankunnen. ‘En dat terwijl de vraag naar meer capaciteit en snelheid iedere dag groeit. Alleen met een aansluiting op het glasvezelnetwerk kunnen wij de mogelijkheden die de communicatietechnologie ons nu biedt volledig benutten.'

Hilversum beschikt medio 2011 over open glasvezelnetwerk'
Medewerkers van Glashart zorgen er deze zomer voor dat Hilversum als één van de eerste grote steden van Nederland, medio 2011 kan beschikken over een open glasvezelnetwerk. (Foto: Evert Bruinekool)
1/1
 
 
bewaar deze pagina print deze pagina mail door stel uw vraag
 

Reacties

Er zijn nog geen reacties op dit artikel.

Hier kunt u een reactie plaatsen bij het bericht .
Uw e-mailadres zal niet op de website worden getoond.
Uw naam *
Uw E-mail *
Uw bericht *
  robot check
Vul de code van bovenstaand plaatje in.
 

Nieuws

 
 
 

Interesse in elektrotechniek?

Aanmelden nieuwsbriefMeld u dan aan voor de gratis nieuwsbrief!

En ontvang wekelijks het laatste vraag en aanbod nieuws in uw mailbox

 
 

Adverteren?

Breng uw product en/of dienst onder de aandacht op vraagenaanbod.nl of in de handelskrant!

kijk hier voor meer informatie

 
 

Focus op bedrijven

meer...
Links Rechts