Dit blijkt uit de meest recente cijfers van de Verein Deutscher Werkzeugmaschinenfabriken (VDW).De binnenlandse vraag zakte zelfs in met 71 procent; de buitenlandse vraag met 65 procent. Het eerste half jaar van 2009 is daarmee niet echt rooskleurig afgesloten. In totaal zakte de omvang van de orders het eerste half jaar in met 67 procent.
Ook in Nederland liep het aantal orders aan metaalbewerkingsmachines dramatisch terug. De verkoop- en orderstatistieken zoals de sectie VIMAG van de Federatie Productie Technologie deze afgaf in het eerste kwartaal komen overeen met de de situatie bij onze oosterburen.
‘Binnen een jaar is de orderportefeuille gesmolten tot een derde', zei dr. Wilfried Schäfer van de Verein Deutscher Werkzeugmaschinenfabriken (VDW). De groei die nu wordt gemeld vanuit de industrie heeft nog geen effect op de machinebouwers. Weliswaar is de situatie in de rail- en energiesector goed, maar het zal volgens Schäfer nog wel even duren voordat dat effect heeft op de investeringen in gereedschapsmachines. Dat zal volgens hem pas echt aantrekken als de productie van de klanten weer volop wordt benut en er nieuwe producten op de markt worden gebracht. Tot zolang moet de sector de broekriem aanhalen.
Er zijn nog geen reacties op dit artikel.
Meld u dan aan voor de gratis nieuwsbrief!
En ontvang wekelijks het laatste vraag en aanbod nieuws in uw mailbox.
Breng uw product en/of dienst onder de aandacht op vraagenaanbod.nl of in de handelskrant!
kijk hier voor meer informatie