Voor veel kleine en middelgrote productiebedrijven blijft het een uitdaging om hun processen goed te organiseren zonder complexe of dure software. Met de introductie van een Nederlandstalige versie van het ERP-systeem MRPeasy komt er een toegankelijke digitale oplossing beschikbaar voor mkb’ers in de maakindustrie. Het systeem is gericht op bedrijven in sectoren als metaalbewerking, elektronica en machinebouw.

Hoewel digitalisering voor de meeste bedrijven steeds belangrijker wordt, werken veel maakbedrijven nog met losse Excel-bestanden of verouderde systemen. MRPeasy speelt daarop in met een softwarepakket dat volledig in de cloud draait en bedoeld is voor productiebedrijven met ongeveer tien tot tweehonderd medewerkers.
De functies omvatten onder meer productieplanning, voorraadbeheer, inkoop, orderverwerking en rapportages vanaf de werkvloer. Ook boekhoudfuncties en koppelingen met andere systemen zijn beschikbaar. Het systeem vereist geen uitgebreide IT-kennis en kan binnen enkele dagen operationeel zijn.
Minder drempels voor digitale transitie
Het systeem wordt inmiddels gebruikt door bedrijven in meer dan zestig landen, waaronder ook productiebedrijven in Nederland. Volgens Karl Lauri, marketingmanager bij MRPeasy, kan de Nederlandse taalversie helpen om de overstap naar digitale ondersteuning eenvoudiger te maken: ‘We zijn trots dat MRPeasy al Nederlandse bedrijven helpt bij hun digitale transformatie. Met de Nederlandse versie verlagen we de drempel en maken we het eenvoudiger voor meer bedrijven om efficiënt te groeien.’
Lauri benadrukt dat de druk op productiebedrijven toeneemt om processen beter te organiseren en concurrerend te blijven. ‘Digitalisering is tegenwoordig geen keuze meer, maar een noodzaak. We zijn blij dat we Nederlandse bedrijven kunnen helpen hun concurrentievermogen te versterken met een systeem dat hun taal spreekt.’