Direct na de zomer beginnen de onderhandelingen over de nieuwe cao in de Metalektro. CNV-leden hebben via een enquête hun wensen kenbaar gemaakt. De cao-commissie heeft deze input vertaald naar tien concrete voorstellen. Het gaat daarbij niet alleen om een eerlijke loonsverhoging, maar ook om waardering, gelijke behandeling van alle werknemers en het aantrekkelijk houden van de sector voor jong én oud.

Volgens CNV gaat het bij de cao om meer dan alleen salaris. ‘Het gaat om echte waardering’, zegt de bond. ‘Werknemers die met plezier naar hun werk gaan en gezond hun pensioen kunnen halen, zijn productiever en meer betrokken. Dat levert ook voordeel op voor de werkgever.’
Op basis van de ledeninput heeft de cao-commissie de volgende top tien opgesteld:
- Het loon stijgt mee met de inflatie, met daarbovenop een extra bedrag in euro’s voor koopkrachtverbetering.
- Overwerk wordt betaald over het totaalsalaris, niet alleen over het basissalaris.
- Het onderscheid tussen werknemers, bijvoorbeeld parttimers en fulltimers, verdwijnt bij de berekening van overwerkvergoeding.
- Verlof en ADV worden alleen toegekend met instemming van de werknemer of op diens verzoek.
- Vergoeding voor geboorteverlof wordt aangevuld tot 100 procent.
- De toekomstige RVU-regeling geldt voor iedereen gelijk, zodat deelname aan de generatiepactregeling geen nadeel oplevert.
- 5 mei wordt jaarlijks betaald vrijgegeven.
- Werknemers krijgen tien dagen rouwverlof, te gebruiken binnen het eerste jaar na een uitvaart.
- Tien dagen per jaar worden gereserveerd voor mantelzorg, op te nemen in uren.
- Werknemers ontvangen een gratis abonnement dat bijdraagt aan hun fitheid.
CNV nodigt leden uit om de onderhandelingen te volgen en actief betrokken te zijn. Vragen stellen en meningen geven kan via de speciale cao-pagina voor de Metalektro op cnv.nl/metalektro.