Het Carbon Border Adjustment Mechanism (CBAM) is per 1 januari 2026 financieel in werking getreden. Importeer je meer dan 50 ton (gewicht) aan staal of aluminium per jaar van buiten de EU, dan moet er een CO2-heffing worden betaald voor het aantal ton CO2 verzonken in het product.

Bedrijven hebben een toelating in het CBAM-register. Zo niet, dan is het belangrijk dat je die nog zo snel mogelijk aanvraagt, anders loop je kans dat je producten door de douane worden tegengehouden.
Wat is de CO2-heffing CBAM?
CBAM staat voor Carbon Border Adjustment Mechanism en is een CO2-heffing aan de grenzen van de Europese Unie. Het mechanisme verplicht importeurs om te betalen voor de CO2-uitstoot die is vrijgekomen bij de productie van de goederen die zij importeren. Het is onderdeel van de Europese Green Deal en bestaat al langer: sinds 1 oktober 2023. Tot eind 2025 gold er voor importeurs nog uitsluitend een rapportageverplichting.
Onder CBAM vallen alle goederen binnen de categorieën ijzer en staal, cement, kunstmest, aluminium, elektriciteit en waterstof. In 2020 waren deze sectoren samen verantwoordelijk voor bijna 40 procent van de totale emissies van broeikasgassen wereldwijd.
Kosten vanaf 2026
De Nederlandse Emissie Autoriteit (NEA) heeft een rekentool ontwikkelt die je gratis kunt downloaden en kunt aanvullen met de juiste emissiewaarden per product. Let op: als je emissiedata gebruikt van je eigen leverancier, controleer dan eerst of je leverancier beschikt over de juiste EU-goedkeuring voor deze eigen cijfers. Als je leverancier nog geen eigen emissiedata beschikbaar heeft, kun je ook gebruik maken van de lijst met standaardwaarden. Deze zijn wel altijd hoger, en leveren dus hogere kosten op. De lijst met standaardwaarden vind je op de desbetreffende site van de Europese Unie (Engelstalig).

Uitbreiding per 2028
In december 2025 heeft de Europese commissie een uitbreiding van CBAM aangekondigd die per 1 januari 2028 in werking treedt, hieronder vallen ook nieuwe producten zoals wasmachines, industriële robots, elektromotoren, elektra kabels en een selectie aan machines.
Het doel van deze uitbreiding is om het speelveld meer in evenwicht te brengen wat betreft Europese en niet Europese producenten. Europese producenten kunnen nu niet altijd concurreren met goedkopere producten uit het buitenland en daar zou deze uitbreiding verandering in moeten brengen. Ook moet het verplaatsen van productie naar landen met minder strenge klimaatregels hiermee worden vermeden. Daarnaast speelt het terugdringen van CO2-emissies bij productie buiten de EU een belangrijke rol.


