Vergroening Tata Steel loopt weer vertraging op

Foto van: De redactie
Geschreven door De redactie

De Omgevingsdienst concludeert dat de eerste vergunningaanvraag en het Milieueffectrapport (MER) van Tata Steel voor het verduurzamingsproject HeraCless op dit moment onvoldoende informatie bevatten. De grootste uitstoter van Nederland wil overstappen op aardgas en waterstof, maar heeft nog niet voldoende informatie aangeleverd om een vergunning te krijgen.

Foto: Ries van Wendel de Joode

De provincie en de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied hebben deze informatie nodig om het MER, de vergunningaanvragen en het verzoek voor het projectbesluit Groen staal-Heracless te kunnen beoordelen. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied vraagt aan Tata Steel om de aanvullende informatie aan te leveren. De staalfabrikant zegt negen maanden nodig te hebben om dat te kunnen doen.

Ondertussen ligt de behandeling van de aanvraag stil, terwijl de tijd flink begint te dringen voor Tata Steel. Het bedrijf wil de CO2-uitstoot al in 2030 met miljoenen tonnen terugdringen.

Wet open overheid

De Omgevingsdienst publiceert de brief waarin zij Tata Steel om extra informatie vraagt. Dit gebeurt volgens de regels van de Wet open overheid. Op deze brief kan geen zienswijze worden ingediend. Dat kan pas wanneer de ontwerpbesluiten ter inzage liggen.

Geef een reactie

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *