Zoeken
verfijnd zoeken marktplaats
 
 

Nevi PMI augustus 2011 met 50,7 op laagste niveau in 22 maanden


Zoetermeer, 1 september 2011
De NEVI PMI daalde van 51,4 in juli naar 50,7 in augustus. Dit wijst op de kleinste verbetering van de bedrijfsomstandigheden sinds oktober 2009.

De dalende trend is sinds maart al waarneembaar en wordt nu in statistieken (w.o CBS) zichtbaar. Tevens reflecteert de Amsterdamse effectenbeurs de ontwikkelingen die de PMI al eerder aangaf. Hiermede toont de inkoopmanagersindex haar betrouwbare en voorspellende (in een vroeg stadium) waarde, aldus de Nevi.

 

Van Weele

'De PMI is al enkele maanden aan het dalen, hetgeen wijst op een afvlakking van de groei. De PMI zal, naar het zich laat aanzien, de komende maanden gaan zakken naar een waarde beneden 50', is de mening van Nevi-hoogleraar Arjan van Weele. Hij denkt dat er rekening moet worden gehouden met een teruglopende economische bedrijvigheid. Hij geeft de maand augustus een rapportcijfer van 6,6. 

 

Exportorders omlaag

De productieomvang in augustus bleef groeien, zij het gering. Na een kleine stijging in juli, daalden de nieuwe orders in augustus opnieuw. Ook de buitenlandse vraag nam af, en wel in de grootste mate in 27 maanden. De exportindex zakte in tot ver onder de groeigrens van 50. De hoeveelheid onvoltooid of nog niet uitgevoerd werk daalde voor de vijfde opeenvolgende maand.

 

Werkgelegenheid

De werkgelegenheid nam enigszins toe en de voorraad gereed product steeg voor de tweede opeenvolgende maand.
De hoeveelheid ingekochte materialen nam voor de tweede opeenvolgende keer af. De voorraad ingekochte materialen daalde fors en was de grootste daling sinds december 2009.


De inkoopprijsinflatie bereikte het laagste niveau sinds november 2009. De verkoopprijzen namen toe, maar de inflatie was voor de vijfde opeenvolgende maand minder groot dan de maand ervoor. De levertijden werden opnieuw langer.

 
bewaar deze pagina print deze pagina mail door stel uw vraag
 

Reacties

Er zijn nog geen reacties op dit artikel.

Hier kunt u een reactie plaatsen bij het bericht .
Uw e-mailadres zal niet op de website worden getoond.
Uw naam *
Uw E-mail *
Uw bericht *
  robot check
Vul de code van bovenstaand plaatje in.
 

Nieuws

 
 
 

Geïnteresseerd in de transport?

Aanmelden nieuwsbrief

Meld u dan aan voor de gratis nieuwsbrief!

En ontvang wekelijks het laatste vraag en aanbod nieuws in uw mailbox.  

 
 

Adverteren?

Breng uw product en/of dienst onder de aandacht op vraagenaanbod.nl of in de handelskrant!

kijk hier voor meer informatie

 
 

Focus op bedrijven

meer...
Links Rechts