In tegenstelling tot de voorgaande jaren, waarbij ook enkele zeer grote en complexe robotinstallaties werden uitgeleverd, worden dit jaar overwegend kleine en compacte systemen besteld door afnemers in heel Europa en ook daarbuiten. 50 procent van de robotsystemen wordt nog geleverd in de Benelux, de rest hoofdzakelijk via de vestigingen in Frankrijk, Denemarken en Tsjechië.
De kleinere systemen, die hoofdzakelijk bestaan uit één robot, worden veel besteld met daarbij het Replacementprogramma van Valk Welding/Panasonic. Dit programma is inmiddels uitgegroeid tot een vervangingsprogramma, waarbij op dit moment hoofdzakelijk andere merken dan Panasonic robots worden ingeruild.
Ook in de Franse, Duitse, Tsjechische en Poolse markt heeft Valk Welding een toename vastgesteld van de verkoop van standaard systemen. In Denemarken is recent een geavanceerd lassysteem, met speciale software voor het lassen van staalconstructies, in opdracht gekregen.
Hierbij wordt gebruik gemaakt van CMRS-software (Custom Made Robot Software). Die maakt het mogelijk enkelstukproductie te verwezenlijken door het aanmaken van unieke lasprogramma's. Het systeem zal begin 2011 worden uitgeleverd.
Er zijn nog geen reacties op dit artikel.
Contact
Wij zijn telefonisch bereikbaar van
maandag t/m donderdag van 8:00 - 17:00
en op vrijdag van 8:00 - 16:00.